JÁSZSÁGI CIVIL VÁNDORDÍJ KITÜNTETETTJEI

Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság

A Jászsági Civil Vándordíjat és a vele járó 200.000 forint elismerést második alkalommal ítélte oda „A Jászságért” Alapítvány Kuratóriuma.

A 2011. évi Jászsági Civil Vándordíjat a Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság (Jászfényszaru) nyerte el. A társaság 1995 óta tagszervezete a Jászok Egyesületének.

A Bedekovich Lőrinc Népfőiskolai Társaság eddigi tevékenysége és benyújtott pályázata támogatásra méltó, mert jelentős hozzájárulás a Jászság közösségi, szellemi arculatának formálásához. Az általuk kiadott Pipafüst című havilap értékőrző és értékteremtő kiadvány, mely rendszeresen hírt ad az elszármazott jászok civil közéletéről is.

A díjat 2011. november 18-án adták át Jászfényszarun, a Petőfi Művelődési Házban.

(Jászfényszaru)