AZ EGYESÜLETE TÖRTÉNETE - 1992
Egyesületi összejöveteleink voltak:
1992. február 20.

A Jászság jelene és jövője (településfejlesztés, telefon- és gázprogram). A tájékoztatókat tartották: Matók István, Jászboldogháza polgármestere és Papp Zoltán, a Jász-Com Rt. ügyvezető igazgatója.

1992. március 19.

Dr. Kiss József történész (egyesületünk tagja) új könyvének - „A Pesti Invalidus Ház földesurasága a Jászkun Kerületben 1731-1745”- bemutatója. A művet méltatta dr. Benda Kálmán akadémikus. Az est résztvevőit jászsági dalokkal köszöntötte Marosi Júlia népdalénekes.

1992. április 23.

Éves közgyűlés, mely elfogadta a múlt évi munkáról és gazdálkodásról szóló beszámolót, és újjáválasztotta a vezető szerveket. Dr. Földi József tagtársunk előadása: „Szabad jászok vagyunk mink.”

1992. szeptember 16.

Vendégünk volt Boros Lajos, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei közgyűlés elnöke.

1992. október 15.

Béres Ferenc Liszt-díjas dalénekes, Kiváló Művész nótaestje. Közreműködött Lipcsey Edit énekművész és Hegedüs Valér zongoraművész.

1992. november 19.

A Jászság társadalomtudományi kutatásának újabb eredményeiről számolt be dr. Farkas Ferenc főiskolai tanár és dr. Pethő László kandidátus (Jászberényi Tanítóképző Főiskola).

Rendezvényeink voltak:
1992. január 17-18.

Emlékülés Jászberényben az első Jász Népfőiskola 50. éves évfordulóján (társrendezőként, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Népfőiskolai Társasággal közösen).

1992. április 22.

Könyvkiállítás az Akadémiai Kiadó újdonságaiból a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumban.

1992. április 26.

A jászberényi Barkóca Gyermektáncegyüttes volt vendégünk a Néprajzi Múzeumban.

1992. május 3.

„Anyám fekete rózsa” vers- és prózamondó találkozó Erdőkertesen (társrendezőként, a sikeres jászsági résztvevők díjazásával).

1992. május 21.

A Népi Gyermekjátékok I. Jászsági Olimpiája 300 gyermek és Monspart Sarolta tájékozódási-futó világbajnok részvételével, Jászárokszálláson.

1992. május 27.

Jászberényben jászsági középiskolások,

1992. május 30.

Jászfényszarun cserkészek történelmi vetélkedője reprint kiadványunk, Fodor Ferenc: A Jászság életrajza c. könyve alapján.

1992. november 27.

Gyárfás István: „A Jász-kunok története I.-IV.” c. hasonmás kiadvány könyvbemutatója és a Jászságért Díj első alkalommal történő átadása. Az elismerésben részesült: dr. Rusvai Lajos ny. főjegyző (együttes rendezvény Jászberényben „A Jászságért” Alapítvánnyal).

1992. december 4.

A Gyárfás mű budapesti könyvpremierje. A könyvet bemutatta dr. Fodor István, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója.

1992. december 12.

Apáról fiúra címmel népi gyermekjátékok közösségi bemutatója Jászkiséren (társrendezőként).