AZ EGYESÜLETE TÖRTÉNETE - 1993
Egyesületi összejöveteleink voltak:
1993. február 9.

A jászsági katolikus kegyességről hangzott el dr. Barna Gábor néprajzkutató vetített képes előadása (együttes rendezvény az Árokszállásiak Baráti Körével).

1993. március 17.

A Jászföld őstörténete. Kertész Róbert régész vetített képes előadása a legújabb régészeti kutatásokról.

1993. április 29.

Éves közgyűlés.
Fodor István Ferenc tagtársunk, Jászjákóhalma polgármestere előadása: „Kik azok a jákóhalmiak, s miről ismerszenek meg?” A közgyűlés elfogadta az 1992. évi munkáról és gazdálkodásról szóló beszámolót; módosította az egyesületi alapszabályt: a közgyűlést három évente kell összehívni, valamint csoportok, helyi egyesületek számára is lehetővé tette a Jászok Egyesületébe való belépést.

1993. május 25.

Találkozó szülőföldünk helyi lapjainak szerkesztőivel. Meghívásunkat elfogadta Balla Ferenc, a Jász Újság főszerkesztője (Jászapáti) és G. Molnár Ferenc, a Jászvidék főszerkesztője (Jászárokszállás).

1993. szeptember 28.

A jászsági reformátusság egyházi életéről tartott előadást Tariska Zoltán jászberényi református lelkipásztor. A rendezvényen bemutattuk Szalkári Rózsa festőművész jászsági képeit.

1993. október 26.

Dr. Czettler Antal jogász, publicista (Svájc), egyesületünk tagja, dr. Czettler Jenő fia tartott előadást gróf Apponyi Albert életútjáról. A kiemelkedő magyar államférfi 52 évig volt Jászberény országgyűlési képviselője.

1993. december 7.

Vendégünk volt dr. Skultéty Sándor c. államtitkár, köztársasági megbízott, aki a Pest – Nógrád – Jász-Nagykun-Szolnok megyéket átfogó régió helyzetéről adott tájékoztatást.

Rendezvényeink voltak:
1993. március 8.

Az egyesületünk által támogatott Herbert János: Jászárokszállás nagyközség monografiája c. reprint kiadvány könyvbemutatója Jászárokszálláson.

1993. március 20.

Csete Balázs néprajzkutató, rajztanár születésének 100. évfordulóján emlékünnepség Jászkiséren (társrendezőként).

1993. április 24.

Jászsági népi dalos találkozó 12 együttes részvételével Jászapátin (társrendezőként). Első alkalommal került átadásra a Jászok Egyesülete vándorserlege a Jászapáti Népdalkör részére.

1993. május 6.

A Jászok Napján megkoszorúztuk egyesület-elődünk egykori elnöke, dr. Czettler Jenő emléktábláját a budapesti Andrássy úton.

1993. május 22.

Jászok majálisa Jászapátin (társrendezőként).

1993. június 1.

A Népi Gyermekjátékok II. Jászsági Olimpiája 200 résztvevővel Jászjákóhalmán.

1993. október 15-16.

Gyermekvilág a régi magyar falun. Nemzetközi tanácskozás Jászberényben és Szolnokon (társrendezőként).

1993. november 13.

A Horváth Péter Honismereti Szakkör harminc éves jubileumi ünnepsége Jászjákóhalmán (társrendezőként).

1993. november 26.

Palugyay Imre: Jász-Kún Kerületek s Külső Szolnok vármegye leírása c. reprint kiadvány bemutatója Jászberényben. A könyv egyesületünk támogatásával és szervezőmunkájával jelent meg. Ekkor került átadásra a Jászságért Díj második alkalommal, ezúttal Macsi Sándor ny. általános iskolai igazgató (Jászágó) részére.

1993. december 11.

Apáról fiúra - népi gyermekjátékok közösségi bemutatója Jászkiséren (társrendezőként).