BEMUTATKOZNAK TAGSZERVEZEINK

Vándorfy János Honismereti Szakkör
Belépésük időpontja: 1995-01-01
A jászapáti Vándorfy János Honismereti Szakkör 1976-ban alakult az akkori Velemi Endre Mgtsz. tagjaiból. Feladatául tűzte ki az egykori tanyavilág feltérképezését, valamennyi tanya adatainak összegyűjtését. Ez a munka 40-50 ember hét évi munkájával el is készült. Feldolgozása folyamatban van, várhatóan 2000-ben megjelenik. Az adatgyűjtés közben sokan felajánlották féltve őrzött gazdasági berendezéseiket egy létesítendő tanyamúzeum javára. Sok munkával és a szövetkezet támogatásával 1979-ben megnyílt a tanyamúzeum. Az elmúlt két évtizedben számtalan helytörténeti és néprajzi pályamunkát készített a szakkör. Rendszeresen szerveznek helytörténeti előadásokat, összekötve a jászsági honismereti szakkörök találkozójával. A szakkör egykori alapító vezetője Berki István volt 15 évig, őt Fehér Ferencné követte, ma pedig Mihályi József áll a szervezet élén.

<< vissza a tagszervezetekhez