AZ EGYESÜLETE TÖRTÉNETE - 1994
Egyesületi összejöveteleink voltak:
1994. március 1.

"Megyénk múzeumügye az ezredfordulón" címmel Tálas László, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Múzeumok Igazgatóságának igazgatója tartott előadást.

1994. április 12.

Sára Sándor Kossuth díjas filmrendező új, "Vigyázók" c. filmjének vetítése. Ezt követően beszélgetés a jász származású művésszel. (Együttes rendezvény az Árokszállásiak Baráti Körével.)

1994. június 9.

"Budapest új arca" címmel dr. Berényi István, az MTA Földrajztudományi Kutató Intézet igazgatója, egyesületünk tagja tartott vetítettképes előadást.

1994. szeptember 15.

Találkozás dr. Szekeres Imrével, az Alsó-Jászság országgyűlési képviselőjével.

1994. október 27.

Tájékoztatót hallgattunk meg az 1995. évi Jászok Világtalálkozójának előkészületeiről Muhoray György főtanácsostól, a Jászberény városi polgármesteri hivatal szakreferensétől.

1994. november 30.

A jászok között végzett embertani kutatásairól számolt be dr. Henkey Gyula antropológus (Kecskemét).

1994. december 8.

Horváth Péter: Értekezés a’ kúnoknak, és jászoknak eredetekrül, azoknak régi és mostani állapotjokrúl c. hasonmás kiadvány közös könyvbemutatója "A Jászságért"  Alapítvánnyal.

Rendezvényeink voltak:
1994. február 12.
Jászberényben a Városvédő és Szépítő Egyesület, valamint a Jászok Egyesülete együttesen rendezte meg  az idei (újraindulása óta ötödik) Jászbált.
1994. március 12.

Jászdózsán a Dósai Honismereti Szakkörrel közös rendezvényen emlékeztünk meg fennállásuk tizedik évfordulójáról.

1994. május 14.

Társrendezői voltunk Jászapátin a 275 évvel ezelőtti jász kirajzás évfordulóján tartott megemlékezésnek.

1994. június 4.
Jászdózsán a jász-íjász versenyen egyesületünk képviselője előadást tartott a jászok történetéről.
1994. augusztus 6.

Az egykori 29-es Jászkun gyalogezred és népfölkelő ezred hadbaindulásának 80. évfordulóján rendezett megemlékezésen koszorúztunk Jászberényben.

1994. október 9.

II. Jászsági népi dalostalálkozó Jászszentandráson (társrendezőként). Második alkalommal került átadásra a Jászok Egyesülete vándorserlege, melyet a Jászszentandrási ÁFÉSZ Pávakör nyert el.

1994. december 9-10.

Társrendezői voltunk a Jászkiséren ötödik alkalommal megrendezett Apáról fiúra c. népi gyermekjátékok közösségi bemutatójának. A rendezvényen 29 csoport mutatkozott be.

1994. december 16.

Támogatást nyújtottunk a Jász Múzeum fennállásának 120. évfordulóján rendezett jubileumi ünnepség megtartásához.